Brand in leegstaand winkelpand Burgh Haamstede

Laatst bijgewerkt 24-04-2019
vrijdag, 4 september 2015 om 4:45:00
Gesloten

Er woedt brand in een leegstaande pand aan de Noordstraat in Burgh Haamstede. Er zijn 2 blusvoertuigen ter plaatse. Een watertankwagen en een autoladder zijn gealarmeerd.

Altijd direct op de hoogte van incidenten in jouw buurt?

Download nu de Zeeland Veilig-app

Het betreft een uitslaande brand in een leegstaande voormalig warenhuis. Inmiddels 3e blusvoertuig gealarmeerd.

In verband met de omvang van de brand wordt een 4e blusvoertuige gealarmeerd.

Het leegstaande pand staat volledig in brand. Er wordt ingezet op het voorkomen van uitbreiding naar de naastgelegen panden.

Inzet van de bandweer op het voorkomen van uitbreiding naar de naastgelegen panden.De rookkolom van de brand trekt omhoog, mogelijk kan er overlast van rook ontstaan. Indien u last heeft van rook, sluit dan ramen, deuren en ventilatie. Er komt op aantal plaatsen vliegvuur op de grond, brandweer zet ook hierop in.Er zijn onder andere vier blusvoertuigen, autoladder en twee watertankwagens ingezet.

De stroom en het gas zijn in de panden naast de brand tijdelijk afgesloten, het betreft de oneven huisnummers.In verband met de brandbestrijding is de Noordstraat afgesloten voor verkeer tussen de Serooskerkseweg en de Ring.

Kort na 7.30 uur is het sein brand meester gegeven. Er blijven voorlopig twee blusvoertuigen ter plaatse voor de blussingDe intensiteit van de brand neemt af, het pand is grotendeels verwoest. Er is vrijwel geen vliegvuur meer. De rook kan in de directe omgeving nog wel voor overlast zorgen. Als u last heeft van de rook, sluit dan ramen, deuren en ventilatie. Enkele naastgelegen panden hebben schade opgelopen. De Stichting Salvage komt assisteren bij de schade bij de omliggende panden.Er wordt plan gemaakt voor de naastgelegen panden die geen stroom en gas hebben.De Noordstraat zal de komende uren nog afgesloten blijven i.v.m. de bluswerkzaamheden.

De brandweerinzet wordt verder afgebouwd, voor het nablussen zijn nog twee blusvoertuigen, een autoladder en enkele ondersteunende eenheden ter plaatse. Het nablussen zal nog geruime tijd duren.Nadere informatie over de afhandeling en dergelijke wordt verzorgd via www.schouwen-duiveland.nl en @gemeentesd

Terug naar meldingen